Baptista Művészeti Napok 2022 – Cserepka iskola

Iskolánk idén is csatlakozott a Baptista Művészeti Napokhoz. Szinkronban kiemelt célunkkal, hogy a tehetséggondozást minél színesebbé tegyük a tanulóink számára.
Az előző tanévben az irodalomé volt a főszerep, idén a vizualitást helyeztük a középpontba. Felsős és gimnazista diákjainkhoz olyan közismert művészek érkeztek, mint például Marsalkó Péter kétszeres nívódíjas és Victor Vasarely-díjas fotográfus, Schreck Gelencsér Mónika, a Magyar Fotóművészek Szövetségének tagja, Dr. Jocskov Annamária festőművész és Löffler Péter sportriporter. Tartalmas beszélgetéseket folytattunk a fotográfia fejlődéséről, a vizuális önkifejezés módszereiről, mindemellett természetesen a különböző sportok tematikája is helyet kapott a diskurzusainkban.
Alsós tanulóink Czirják Erikával, a Dugonics András Irodalmi díjas meseíróval vettek részt egy interaktív programon.
 Rendezvényünk zárásaként a hangszeren játszó tanítványaink tartottak koncertet az aulában Szentes Anett tanárnő vezetésével. A programokat Vertike Anett szervezte.