Hálagyümölcsök – Művészet, közösség, hálaadás

Évről évre minden novemberben hálaadó oltárt állítunk a Szigetszentmiklósi Baptista Gyülekezetben annak szimbólumaként, hogy Isten milyen felettébb megáldott minket az elmúlt időszakban. Igazi közösségi nap ez, ahol megosztjuk egymással, miért vagyunk hálásak, utána pedig együtt valljuk meg a Biblia szavait: „Mert örökké tart szeretete.” Idén tovább színesedett ez a már önmagában is különleges alkalom, hiszen mi is bekapcsolódtunk a Baptista Művészeti Napok programsorozatába. A hálaadó istentiszteleten meghallhattuk gyülekezetünk gyermek gospelkórusát, majd Bárdosné Tóth Lídia tett bizonyságot hitéről saját versein és dalain keresztül. Egy kiállítás is helyt kapott imaházunkban, Lados Zsuzsi, gyülekezetünk fotósa készített portrékat a gyülekezet tagjairól, miközben az Istennel való kapcsolatukról kérdezte őket. A fényképeken és bizonyságtételeken keresztül pedig kirajzolódik gyülekezetünk valódi közössége. A délutáni női alkalmon is folytatódott a közös ünneplés, Révész Szilviát hívtuk meg, aki elhívásról, küldetésről tanított és dedikálta újonnan megjelent könyvét is. Felejthetetlen nap volt ez, ahol hálát adtunk, élveztük az Istentől kapott művészet és tehetség áldásait, és megélhettük az igazi közösséget.

Rédl Katalin